X
سایت پزشکی سلام دکتر - آیا بالاتر بودن SPF کرم های ضد آفتاب به معنای کارایی بالاتر است؟ s

سایت پزشکی سلام دکتر - آیا بالاتر بودن SPF کرم های ضد آفتاب به معنای کارایی بالاتر است؟

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 150
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 149
» بازديد سال : 721
» بازديد کل : 1031
» اعضا : 0
» مطالب : 16

بدون تردید نمی توان منکر اهمیت SPF کرم های ضد آفتاب شد. به طور کلی گفته می شود هر چه میزان این پارامتر در کرم های ضد آفتاب بالاتر باشد میزان محافظت در آن ها نیز افزایش می یابد اما این موضوع نمی تواند به این معنا باشد که همه افراد باید کرم هایی با بالاترین میزان اس پی اف را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند یا این که میزان بالای اس پی اف کرم های ضد آفتاب محافظت کاملی از پوست را به همراه دارد.


spf| فردامارکت

رابطه SPF کرم های ضد آفتاب با میزان محافظت از پوست

SPF در کرم های ضد آفتاب به معنای محافظ از پوست در برابر اشعه UVB خورشید است و نمی تواند از مشکلات ناشی از تابش اشعه UVA جلوگیری به عمل آورد. در حالی یکی از عوامل اصلی سرطان پوست همین اشعه های UVA هستند. کرم ضد آفتابی با SPF 15 می تواند تا ۹۳ درصد، SPF 30 تا ۹۷ درصد و SPF 50 تا ۹۸ درصد اشعه UVB را خنثی نماید. بررسی اعداد اعلام شده نشان می دهد تفاوت عملکرد SPF 15 با SPF 50 تنها ۴ درصد است.


مضرات بالا بودن SPF کرم های ضد آفتاب

در کنار اهمیت این پارامتر کرم های ضد آفتاب باید به این نکته اشاره کرد که هم زمان با بالا رفتن میزان اس پی اف در کرم های ضد آفتاب درصد چربی نیز در این کرم ها بالا تر می رود. همین چربی زیاد در برخی از افراد به ویژه کسانی که دارای پوست های چربی هستند می توانند مشکلات فراوانی را ایجاد نماید. معمولا بهترین و معمول ترین میزان اس پی اف عدد ۳۰ است. اگر افراد کرم ضد آفتاب را تنها به عنوان پیش گیری کننده و محافظ استفاده می کنند این میزان اس پی اف عدد مناسبی است اما اگر درگیر بیماری های خاص پوستی یا سرطان هستند باید با تجویز پزشک از کرم هایی با میزان اس پی اف بالاتر استفاده نمایند.


برای بررسی تخصصی انواع ضدآفتاب ها می توانید از لیست محصولات ضدآفتاب ها با اس پی اف های مختلف فردامارکت استفاده کنید.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد